Fútbol

Ligue 1: Mbappé-dupla, nyögvenyelős PSG-győzelem – NSO – Nemzeti Sport

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokág (Ligue 1) 10. fordulója vasárnap kora délután a Brest–PSG mérkőzéssel folytatódott, a címvédő párizsiak nehezen kerekedtek felül.

Kylian Mbappé döntötte el a Brest elleni bajnokit a PSG javára (Fotó: AFP)

A legutóbbi három tétmeccsét egyaránt megnyerő és mindegyiken három gólt szerző PSG a 3. helyről várta a 6. Brest elleni bajnokit, amely eseménydús első negyedórát hozott.

A PSG már öt perc alatt eljutott három lövésig, de Marco Bizot kapus Li Kang In, Bradley Barcola és Warren Zaire-Emery próbálkozásánál is résen volt. A 8. percben leszakadt az ég, de a párizsiakat ez sem akadályozta meg abban, hogy két gólt is szerezzenek.

Zaire-Emery második, 17 méterről leadott lövése ugyanis már utat talált a jobb felső sarokba (a középpályás első gólja volt ebben a bajnoki idényben), majd Kylian Mbappé ment el a bal oldalon egy kontra során Li Kang In hosszú indításával és egy jó csel után 12 méterről lőtt a kapuba. Mbappé sorozatban a harmadik meccsén szerzett gólt (ebből egyet a válogatottban), egyébként a PSG-ben, a bajnokságban már a kilencediket rúgta az idényben (vezeti a góllövőlistát), minden tétmeccset nézve pedig a 11.-et. 0–2

A meccsnek azonban még korántsem volt vége. Előbb Steve Mounié fejesével még a szünet előtt szépíteni tudott a Brest, majd a második félidőben egy szöglet utáni Jérémy Le Douaron-fejessel egyenlített is a hazai csapat. 2–2

Ezek után pedig Gianluigi Donnarummának kellett több védést is bemutatnia annak érdekében, hogy ne tudjanak fordítani a hazaiak.

A hajrában azonban mégis megnyerte a meccset a PSG. A 63. percben beállt Randal Kolo Muanit elsodorták a tizenhatoson belül, így némi videózás után 11-est lőhetett a vendégcsapat. Mbappé gyenge kísérletét kiütötte a kapus, a kipattanóból azonban már betalált a párizsi csatár, aki gólörömével kicsit még hergelte is a hazai szurkolókat, ami miatt sárga lapot kapott, majd gyorsan lecserélték. A 24 éves Mbappé ezzel a duplájával már 174 gólnál tart a Ligue 1-ben, amivel a 11. helyen áll a bajnokság góllövő-örökrangsorában. 2–3

A PSG a sikerével ismét egy pontra megközelítette a tabellán a szombati győzelmével élre álló Nice-t.

FRANCIA LIGUE 1
10. FORDULÓ

Vasárnap
Brest–PSG 2–3 (Zaire-Emery 16., Mbappé 28. és 89., ill. Mounié 43., Le Douaron 52.)
(Wilson-Esbrand 84.)
Lens–Nantes 4–0 (Sotoca 27., 71. – mindkettőt 11-esből, Medina 58., El Aynaoui 89.)